tanár, képzésvezető 2016/2017.

Sánta György

A forgatás elmélete és gyakorlata, A mozgóképgyártás technológiája,, Szakvizsga dolgozatok (Mozgóképgyártó), Felvételvezető (unit manager)

Film

MTVA
Media Service Support and Asset Management Fund Virtuózok (8 episodes)
Fábty Show (25 Episodes)
Bagi Nacsa TV Show
A DAL (Eurovision) (6 episodes)
Maradj talpon (190 episodes)
Magyarország szeretlek! (25 episodes)
Ridikül (200 episodes)
Szerettel Hollywoodból (26 episodes)
and Many others

Director of Peoductions MTVA
Media Service Support and Asset Management Fund All TV and Radio Channels Productions

Doctor Proctor 2

April 9th

KARTSEN & PETRA 3

BEATLES

Cool kids, don't cry (Kick it)

KARTSEN & PETRA 2

KARTSEN & PETRA (TV)

KARTSEN & PETRA 1

More than 100 external production for MTVA Media Service Support and Asset Management Fund Still Standing (m1 channel)
I love my Country (m1 channel)
Marslakók
Hacktion (m1 channel)
Munkaügyek (m1 channel)
On the Spot (m1 channel)
Fábry Show (m1 channel)
Gasztróangyal (m1 channel)
A Dal / Eurovision Music Festival (m1 channel)

Director Prod.Company/Producer

TV

Classical Music Talent TV Show TV Talkshow
TV how
Music Talemt TV Show

TV Show
TV Show
Daily Women TV Show Curiosities from Hollywood

TV-RADIO

MTVA

Arild Fröhlich Feature

Maipo Films AS-Norway Synnove Horsdal
Proton On Demand Ltd. Viktoria Petrányi

Roni Ezra Feature

Nordisk Film Production AC René Ezra
Proton On Demand Ltd. Viktoria Petrányi

Arne Lindtner Naes Feature

Cinenord Kidstory- Oslo Silje Hopland Eik Proton On Demand Ltd. Viktoria Petrányi

Peter Flinth Feature

Storm Rosenberg- Oslo Jörgen Storm Rosenberg Proton On Demand Ltd. Viktoria Petrányi

Katarina Launing Feature

Cinenord Kidstory- Oslo Silje Hopland Eik Proton On Demand Ltd. Viktoria Petrányi

Arne Lindtner Naes Feature

Cinenord Kidstory- Oslo Silje Hopland Eik Proton On Demand Ltd. Viktoria Petrányi

Arne Lindtner Naes TV series 12 episod

Cinenord Kidstory- Oslo Silje Hopland Eik Proton On Demand Ltd. Viktoria Petrányi

Arne Lindtner Naes Feature

Cinenord Kidstory- Oslo Silje Hopland Eik Proton On Demand Ltd. Viktoria Petrányi

MTVA

Head of Production Peter Magyar

Gard Eidsvold
Emily Glaister
Eilif Hellum Noraker Kristin Grue

Pilou Asbaek
Gustav Dzekjaer Giese Jannik Lorenzen Mikkel Bentzen Sören Spanning

Elias Sovold Simonsen Nora Amundsen Janne Formoe Sigrun Enge

Ivar Norve

Caren Remoy

Louis Williams
Ole Nicolay Myrvold Jørgensen Halvor Tangen Schultz
Håvard Julius Jackwitz Susanne Boucher

Mia Breeke
Victor Jacobsen Sigrid Welde Dagrunn Anholt Aslag Guttormsgaard Ulrik Grasli

Elias Sovold Simonsen Nora Amundsen Janne Formoe Sigrun Enge

Ivar Norve

Caren Remoy

Elias Sovold Simonsen Nora Amundsen Janne Formoe Sigrun Enge

Ivar Norve

Caren Remoy

Elias Sovold Simonsen Nora Amundsen Janne Formoe Sigrun Enge

Ivar Norve

Caren Remoy

1

Year

2011

Line Producer

2010

Raleigh Film Production Executive

2010

Production Manager

2010-2011

Raleigh Film Production Executive

2009

UPM Exec.Producer

2008

Exec.Producer

2008

Exec.Producer

2008

Exec.Producer

2008

Exec.Producer

2008

Exec.Producer

2007

Exec.Producer

2007

Exec.Producer

2006

Production Manager Exec.Producer

2006

Exec.Producer

2006

Exec.Producer

Film

VARG VEUM - In The Dark....

episode #4

IN THE LAND OF BLOOD AND HONEY

(Vér és méz földjén)

TINKER TAILOR SOLDIER SPY

(Suszter, szabó, baka, kém)

RALEIGH FILM BUDAPEST SZÍVEN SZÚRT ORSZÁG

(Country Stabbed In The Heart)

Premier: May 7, 2009.

KAMÉLEON

(Chameleon)

Premier: Dec 2, 2008.

IMMIGRANTS "La Dolce Vita"

Premier: Oct 28, 2008.

MAJDNEM SZŰZ

(Virtual Virgin)

Premier: March 18, 2008.

ZSARUVÉR ÉS CSIGAVÉR III.

Premier: 2008.

A HORTOBÁGY LEGENDÁJA

(The Legend Of Hortobagy)

TV Premier: March 08, 2008

ZUHANÓREPÜLÉS

(Nosedive)

Premier: September 13, 2007

BUHERA MÁTRIX

(Buhera Matrix)

Premier: March 29, 2007

IDEGÖLŐ

(Last Minute)

Premier: November 21, 2006

TIBOR VAGYOK, DE HÓDÍTANI AKAROK

(Young, dumb and full of love)

Premier: February 1, 2006

A HERCEG HALADÉKA

(The Princes`s Grace)

Premier:January 4, 2006

Director

Alexander Eik

Angelina Jolie

Tomas Alfredsson

Gábor Kálomista

György Kivés Tamás Babos János Vecsernyés Mano Csillag

Krisztina Goda

Gabor Csupo

Peter Bacso

István Bujtor

László Vitézy

Erik Novák

István Márton

Gergely Fonyó

Gergely Fonyó

Péter Tímár

Prod.Company/Producer

TV series.

Cinemiso - Norway Silje Hopland Eik Proton Cinema Viktoria Petrányi

Feature

GK Films
Tim Moore
Raleigh Film Budapest Ltd. Artist Robinson

Feature

Working Title
Karla Films UK
Raleigh Film Budapest Ltd. Tim Bevan
Alexandra Ferguson Sarah-Jane Wright
Artist Robinson

Raleigh Studio / Origo Film Group

Head of Production Artist Robinson

Documentary

Megafilm
Gábor Kálomista György Sánta

Feature

Megafilm - RTL Klub-M&M Film Gábor Kálomista, Monika Mecs György Sánta

Animation

Megafilm-Klasky-Csupo Inc Gábor Kálomista
György Sánta

Feature

Megafilm- Gábor Kálomista György Sánta

TV Film

Budafilm-M1-TV Com Istvan Bujtor
György Sánta

TV Film

Megafilm- Gábor Kálomista György Sánta

Feature

Megafilm- Gábor Kálomista György Sánta

Feature

Megafilm - RTL Klub Gábor Kálomista György Sánta

Feature

Megafilm-Capsis-Inkas-RTL Klub Gábor Kálomista
György Sánta

Feature

Megafilm- Gábor Kálomista György Sánta

Feature

Megafilm-RTL Klub Gábor Kálomista György Sánta

Cast

Trond Espen Seim

Lene Nystrom

Bjom Floberg

Zana Marjanovic Goran Kostic Rade Serbedzija Vanessa Glodjo

Tom Hardy Mark Strong Jared Harris Gary Oldman Colin Firth Zoltán Mucsi

Antal Czapkó Szonja Oroszlán Csaba Pindroch Sándor Csányi Simon Szabó

Ervin Nagy
Zsolt Trill Gabriella Hámori János Kulka Sándor Csányi Zsolt László

Animation
Hank Azaria
Eric McCormack Carl Lumbly Freddy Rodriguez

Julia Ubrankovics Ferenc Hujber Attila Toth
Gergo Kaszsas

István Bujtor András Kern Győző Szabó Györgyi Kari István Avar

Károly Eperjes

Ági Szirtes Sándor Csányi László Molnár Lia Pokorny

Zsolt Nagy
Vera Baranyai Dorka Gryllus Levente Törköly Janos Derzsi

Gergely Bánki Orsi Tóth Frigyes Hollósi Péter Serer Zoltán Mucsi Győző Szabó Sándor Badár

Károly Gesztesi Yannis Zouganelis Natalia Dragoumi Piroska Molnár

Bernadett Gregor Péter Fancsikai Károly Gesztesi Antal Cserna Bálint Egri

Kata Gáspár

Gabi Szabó Zsolt László Tibor Gáspár Judit Pogány Kati Lázár

2

Year

2005

Exec.Producer

2005

Production Manager Exec.Producer

2003

Production Manager

2002

Production Manager

2001

Producer

1999

Production Manager

1998

Production Manager

1997

Production Manager

1995

Production Manager

1994

Production Manager

1992

Production Manager

1992

Production Manager

1992

Production Manager

1990

Production Manager

Film

CSAK SZEX ÉS MÁS SEMMI

(Just sex nothing else)

Bemutató: 2005. December 5.

CSUDAFILM

(Wonderfilm)

Bemutató: 2005. Január 26.

UNDERWORLD

MAX

BAR valóság show

BAR reality Show

SUNSHINE

(A napfény íze)

( 4 European Film Academy and 3 Golden Globe nom in 2000 )

SHOT THROUGH THE HEART

(Szívlövés)

NITRATO D`ARGENTO

ALL MEN ARE MORTAL

(Minden ember halandó)

BŰVÖS VADÁSZ

(Magic Hunter)

STAY LUCKY

(Maradj boldog)

MRS` ARRIS GOES TO PARIS

(Mrs Harris Párizsba megy)

STALIN

( 4 Emmy price in 1992)

STORM AND SORROW

(Vihar és bánat)

Director

Krisztina Goda

Elemér Ragályi

Len Wisemann

Menno Meyjes

István Szabó

David Attwood

Marco Ferreri

Ate de Jong

Ildikó Enyedi

Lawrence Gordon Clark

Anthony Shaw

Ivan Passer

Richard A. Colla

Prod.Company/Producer

Feature

Megafilm-RTL Klub Gábor Kálomista György Sánta

Feature

Megafilm-RTL Klub- Blonde S.A
Gábor Kálomista György Sánta

Fenia Cossovitsa

Feature

Lakeshore Entertainment- Subterranean Prod.LLC- Laurin Productions Ltd. Richard Wright,

Robert Bernacchi Kornél Sipos

Feature

Alliance Atlantis
H2O MP-Pathé Pictures -Natural Nylon Ent.-JAP Andras Hamori

TV 61 episode

VIASAT3 TV - Partnersfilm Gábor Kovács

Feature

Alliance Atlantis- Kinowelt-Dor Film Robert Lantos , Andras Hamori

TV

HBO-Alliance-BBC Su Armstrong

Feature

Salomé-ASP Maurice Bernard André Szőts

TV

Sigma Film-Nova Films Warner Bros.
Matthijs van Heijningen, Rudolf Wichmann

Feature

Budapest Filmstúdió- UGC Images
Vega Films
Wieland Schulz-Keil, Andras Hamori

TV-Series

Yorkshire TV Matthew Bird

TV

Accent
David Shaw, Andras Hamori

TV

HBO
Mark Carliner

TV

Accent Entertainment- Hearts Entertainment- Shadowplay Films Andras Hamori Richard A. Colla

Cast

Judit Schell Sándor Csányi Kata Dobó Károly Gesztesi Zoltán Seress László Sinkó Zoltán Rótóti

András Kern Katerina Didaskalou Péter Rudolf
Lajos Kovács
Gábor Reviczky
Edit Soós

Kate Beckinsale Scott Speedman William Nighy Michael Sheen Shane Brolly

John Cusack

Noah Taylor LeeLee Sobieski Molly Parker

11 participant

Ralph Fiennes

William Hurt Rosemary Harris Molly Parker Rachel Weisz

Linus Roache Vincent Perez Lothaire Bluteau

Steven Rea Iréne Jacob

Gerry Kemp

Sadie Frost
A. Kaidanovsky

Dennis Watermen

Steve Ryan Ian McNeice Niall Toibin Emma Wray

Angela Lansbury

Omar Sharif Dianna Rigg Lothaire Bluteau

Robert Duvall

Julia Ormond Maximillian Schel Jeroen Krabbé

Lori Singer

Brian McNamara Todd Allen Steven Anderson Jay Baker

3

Year

1990

Production Manager

1989

Production Manager

1989

Production Manager

1987

Production Manager

1988

Unit Manager

1988

Unit Manager

1988

Unit Manager

1987

Unit Manager

1987

Unit Manager

1987

Unit Manager

1986

Unit Manager

1986

Unit Manager

1986

Unit Manager

1985

Unit Manager

1985

Unit Manager

1985

Unit Manager

1985

Unit Manager

1985

Unit Manager

1984-85

Unit Manager

1984

Unit Manager

1984

Unit Manager

1984

Unit Manager

1984

Unit Manager

1983

Unit Manager

1983

Unit Manager

1983

Unit Manager

1983

Unit Manager

1983

Unit Manager

Film

DAUGHTER OF DARKNESS

(A sötétség lánya)

Seven Against Budapest

(Heten Budapest ellen)

The Viper

(Vipera)

Sarcophagus

(Szarkofág)

Linda XI-XVII.

(Linda XI-XVII.)

Crown Prince, Rudolph

(Rudolf trónörökös)

For You

(Helyetted, Öld meg a másik kettőt)

Formula One

(Formula one)

Rist Of Guest

(Vendég kockázata)

Dreams of The Ball

(Labdaálmok)

The Shadow of Death

(A halál árnyéka)

Lost paradise

(Elveszett paradicsom)

The Bullet in The Heart

(Labda halála)

Csontváry

(Csontváry)

Funs

(Szurkolók)

Warsow Melody

(Varsói melódia)

Every Sunday

(Minden vasárnap)

Tales Of Thousand and Two Nights

(Ezerkettedik éjszaka meséi)

Linda IV-X.

(Linda IV-X.)

By Command

(Parancsra tettem)

Luminous Ship

(Világító hajó)

Electric Train

(Villanyvonat)

Romeo, Julia and the Darkness

(Rómeó, Júlia és a sötétség)

The Silenc Of The Dead

(Holtak hallgatása)

Josian The Devilkiller

(Ördögölő Józsiás)

Madonna with Combat Helmet

(Rohamsisakos Madonna)

Palm Sunday Of a Coper

(Egy lócsíszár virágvasárnapja)

Caligula`s Proconsul

(Caligula helytartója)

Director

Stuart Gordon

Istvan Márton

Tamas Zilahy
Imre Mihályfi
Gyorgy Gát
Miklos Szinetár
Miklós Szurdi
Paul Planchon, Gábor Várkonyi Gábor Várkonyi

Imre Mihályfi András Szurdi Imre Mihályfi

Gyorgy Gát Péter Valló Levente Málnay Éva Zsurzs

Éva Zsurzs
András Sólyom György Gát
Miklós Hajdufy Gergely Horváth Z. György Gát

Éva Zsurzs

Miklós Hajdufy László Gali
Gábor Várkonyi Éva Zsurzs
Károly Esztergályos

Prod.Company/Producer

TV

Cast

Anthony Perkins

Mia Sara
Jack Coleman Robert Reynolds

Enikő Eszenyi,Anna Kubik

Ágnes Bertalan, Helga Orosz Ágnes Zsíros, Zsuzsa Cinkóczi Ibolya Csonka,

Ildikó Tóth, Zsolt László

Sándor Szakácsi

Nóra Görbe, Gyula Bodrogi

Ildikó Pécsi, Béla Szerednyei

István Hirtling, Adél Kovács

Pál Mácsail, Alfréd Reiterer

György Cserhalmi, György Dörner

Réka Pelsőcy

Attila Berencsi (Beri Ari)

György Cserhalmi, Barbara Hegyi Antal Págerl, Sándor Horváth, Anna Nagy

István Bubik, Patricia Baryzk, Philippe Nicaud,

Sándor Szakácsi

Antal Páger, György Cserhalmi Barbara Hegyi

Nóra Görbe, Gyula Bodrogi

Ildikó Pécsi, Béla Szerednyei

Gyula Bodrogi
Péter Rudolf, Erika Kiss

Miklós Gábor, Éva Vass,Anna Götz Imre Bajor, József Horváth,
Éva Tímár,Zoltán Nagy

Vera Pap, Pál Mácsai

Sándor Szoboszlai, Vilmos Kun István Fonyó, Erzsi Pásztor

Gábor Reviczky

László Gálffy

Accent Entertainment
King Phoenix Entertainment Andras Hamori
Novofilm - Budapest

TV

Hungarian Television - Tele P`Art

TV

Magyar Televízió - Tele P`Art

TV

Hungarian Television

TV series

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV series

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV series

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

- Austrian Coprod.

- French Coprod.

- Mafilm

- French Coprod.

- Mafilm

- Mafilm

- Mafilm

4

Year

1983

Unit Manager

1982-83

Unit Manager

1982

Unit Manager

1982

Unit Manager

1981

Unit Manager

1981

Unit Manager

1981

Unit Manager

1981

Unit Manager

1980

Unit Manager

Film

Director

József Ruszt Éva Zsurzs

Éva Zsurzs László Gali
Éva Zsurzs
Éva Zsurzs
Éva Zsurzs Wolfgang Glück Imre Mihályfi

Prod.Company/Producer

Cast

Laodameia

(Laudameia)

Peculiar Marriage I-IV.

(Különös házasság I-IV)

Skyblue Horses On Red Grass

(Égszínkék lovak, vörös füvön)

Handabasa or the Secrets Of The Veil

(Handabasa, avagy a fátyol titkai)

Glória

(Glória)

Philisopher

(A filizófus)

White Rust

(Fehér rozsda)

Brigitta

(Brigitta)

Weekend Love

(Weekend szerelem)

TV

Magyar Televízió

TV series

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

TV

Hungarian Television

- Mafilm

- Mafilm

- Mafilm
- Austrian Coprod.

Péter Benkő, Ilona Ivancsics

Ferenc Bessenyei, István Mikó
Anna Kubik, Ferenc Kállai,Antal Páger

Kati Zsurzs

Új egyetemi képzések 2017 szeptembertől az SZFI-n!

Az SZFI a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karával együttműködésben 2017. szeptembertől 10 diplomát adó szakirányú továbbképzést indít az előadó-művészeti és mozgókép szakterületeken. Jelentkezni 2017 augusztus 31-ig lehet (videó).

Látogasson el új székhelyünkre a Krisztina körúton

Intézményünk 2017. július 1-től új székhelyre költözik. Szeretettel várjuk Önöket új épületünkben (1013 Budapest, Krisztina krt. 59/B.), mely érettségi utáni iskolarendszerű duális képzéseink elméleti óráinak, az előadó-művészeti képzéseink elméleti és gyakorlati óráinak, valamint a PTE MK-val közös egyetemi szakirányú továbbképzéseink egyes gyakorlati óráinak ad helyet a 2017/2018-as tanévtől.

Bővebben

Te mi leszel ha nagy leszel?

Hangmester vizsga

Iskolánk végzős Hangmesterei eredményes záróvizsgát tettek májusban a neves szakmai bizottság előtt. Gratulálunk Timár Domonkos tanár úr áldozatos munkájához és az eredményes vizsgához. Sikerekben gazdag pályát kívánunk Brutóczki Andrásnak, Kiefer Tibornak, Varga Mátyásnak és Váradi Dávidnak!

Bővebben

Magánénekes vizsga

Iskolánk végzős Magánénekesei májusban eredményes záróvizsgát tettek a neves szakmai bizottság előtt. Gratulálunk az eredményes záróvizsgához, és sikerekben gazdag pályát kívánunk Sárog Noéminek és Márfi Józsefnek!

Bővebben

Szcenikus vizsga

Iskolánk végzős Szcenikusai eredményes záróvizsgát tettek pénteken a neves szakmai bizottság előtt. Szűcs Gábor és Marnitz Márton színjeles vizsgája miatt "Fehér Holló- díjban" is részesült. Gratulálunk Ridinger János tanár úr áldozatos munkájához és az eredményes vizsgához. Sikerekben gazdag pályát kívánunk Andrási Barbarának, György Ádámnak, Jancsó Gusztávnak, Marnitz Mártonnak és Szűcs Gábornak!

Bővebben

Tanulj a Színház és Film Intézet-ben!

Érdekel a színház, film és média világa? Szívesen dolgoznál ezen a területen? Tanulj a legjobbaktól és kerülj be a szakma vérkeringésébe! Közel 100 képzés a Színház és Film Intézetben!

Operaünnep az SZFI közreműködésével

A Magyar Állami Operaház Britten 100. születésnapja alkalmából megtartott díszelőadása Csányi János igazgató úr rendezésében került színpadra november 22-én. A produkcióban számos közreműködő vett részt a Színház és Film Intézet padsorai közül. A Színész I. osztály mellett a Kellékes szak tanulóinak is elismerést hozott a bemutató, mely a pozitív fogadtatás következtében repertoáron lesz a következő évadban. Fotó: Blaskovits Eszter

Bővebben

Érdekel, milyen volt a Színész II. vizsga? Nézd meg képes beszámolónkat!

Az SZFI Színész II.-es hallgatóinak musical válogatásból és Feydeau Zsákbamacska című darabjából álló vizsgaelőadása július 26-án volt látható a Vörösmarty Színházban. (Fotó: Blaskovits Eszter)

Bővebben

Mozgókép- és animációs vizsgafilm

Szívből gratulálunk Kozma Ildikó tanárnőnek és Kirschner Balázs végzős diákunknak, aki Dinóbánat c. vizsgafilmjéért a júniusi OKJ záróvizsgán "Fehér Holló"-díjat kapott. Eredményes pályát kívánunk a továbbiakban Balázsnak!

Bővebben

Új képzések a TV2 Akadémiával közösen

Térábrázolás, rajztechnikák, animáció

TV stage manager, színházi ügyelő

Segédoperatőr

Díszlet- és jelmeztervező asszisztens

Felvételvezető

Filmtechnika

Terepen a stáb

A fordulatos történet forgatókönyvét Bereményi Géza forgatókönyv-és drámaíró csoportja készítette. Majd hosszú hónapok szakmai előkészítését követően az intézet tanárainak és diákjainak együttműködésével 9 napon át tartott a forgatás Budapesten és Sződligeten, ahol a tanulók komplex formában, élményszerűen sajátíthatták el a filmes szakma háttériparának magas szintű művelését.

Forog a forgatókönyv

A forgatáson az intézet több osztálya dolgozott közösen

Köszönet

A Színház és Film Intézet ezúton fejezi ki köszönetét a Szívdobogás c. kisjátékfilm forgatásában közreműködő képzésvezetőknek, tanároknak, színészeknek, diákoknak, és mindazoknak a szervezeteknek, akik támogatást nyújtottak a forgatás létrejöttében.

Bővebben

Partnerek

Y Media Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar
Új Budapest Filmstúdió 4 Studio Magyar Producerek Szövetsége je suis belle
Multifilm Megafilm Pelyhe Kft. MFE-HSA Sinarts
Use unused Magyar Állami Operaház Hungari Mozisokszöv Sparks Kecskemétfilm Korda Studios Tranzorg Ciróka bábszínház TV2 AKADÉMIA Madách Színház Budapesti Operettszínház Művészetek Palotája Szegedi Szabadtéri Játékok Szegedi Nemzeti Színház Magyar Színháztechnikai Szövetség Karinthy Színház Budapesti Corvinus Egyetem Vígszínház

Web: City Media Group Kft.