Kapcsolódó cikkek

ÁLLAMI TÁMOGATÁS ISKOLARENDSZERŰ SZAKMAI KÉPZÉSEKRE

A Színház és Film Intézet a 2018/2019-es tanévre is állami támogatást kaphat számos érettségi utáni iskolarendszerű művészeti szakképzésére. A támogatás jelentős képzési díj kedvezményeket tesz lehetővé.

Elolvasom

2018-ban 30%-kal több jelentkező az SZFI-ben!

Lezárult vizsgák és vizsgázott tanulók 2018.

2018- BAN VÉGZETT TANULÓK, SZAKONKÉNT

SZG VIZSGÁK

Színpadi segéddíszítő – OKJ 31 521 13,

2018.04.27, Salgótarján, Zenthe Ferencz Színház
Képzést vezető szaktanár: Ridinger János

Csank Péter

Csurgai Róbert

Kakuk Patrik

Németh Ádám

Pilinyi Tamás

Reszel Tamás

Rizner Ferenc

Romhányi Levente

Sándor Dániel

Sávolyi András

Verebélyi Dávid

Verebélyi Zsolt

 

Díszlettervező – OKJ 55 211 04,

2018.05.14, Budapest, Színház- és Filmművészeti Szakgimnázium
Képzést vezető tanár: Gyarmathy Ágnes

Biró Nóra

 

Mozgóképgyártó – OKJ 52 213 01,

2018.06.02, Budapest, Színház- és Filmművészeti Szakgimnázium
Képzést vezető tanárok: Erdős Péter, Bíró Judit, Jánossa Zoltán, Koncz Gabriella, Komora Gábor, Styt Tímea

Bacskai Dániel

Bársony Júlia

Dankó Szabina

Fényes Dezső Levente

Komláti Milán Bálint

Kiss Zoltán

Kovács Dániel

Kúti Ábris

Raczkó Tamás

Szerencsi Tamás

Topa Barbara

Waller Renátó

 

Gyakorlatos színész (színház- és film színész) – OKJ 54 212 03,

2018.06.09, Budapest, Színház- és Filmművészeti Szakgimnázium, RS9 Színház
Képzést vezető tanárok: Móka János, Máté Krisztián, Frenkó Zsolt, Kósa Dávid, Dr. Habil Kiss Gabriella

Besse Gabriella

Csapó Borbála

Orbán Kornélia Matild

Petrók Benedek

 

Színháztechnikus, szcenikus – OKJ 54 521 07,

2018.06.18, Budapest, Színház – és Filmművészeti Szakgimnázium
Képzést vezető tanárok: Ridinger János, Gyarmathy Ágnes, Somfai Péter

Herfert Szabolcs

Petró Attila

Pünkösdi Mónika

 

Táncos II. (színházi táncos) – OKJ 54 212 09,

2018.06.21, Budapest, Színház- és Filmművészeti Szakgimnázium, Thália Tanoda
Képzést vezető tanárok: Gyöngyösi Tamás, Lemesánszky Mónika, Bakó Gábor, Lőrincz Katalin, Túri György, Sinkó Réka, Matyaczkó Olga

Marcinkó Mirjam

 

Táncos I. (színházi táncos) – OKJ 55 212 08,

2018.06.21, Budapest, Színház- és Filmművészeti Szakgimnázium, Thália Tanoda
Képzést vezető tanárok: Gyöngyösi Tamás, Lemesánszky Mónika, Bakó Gábor, Túri György, Sinkó Réka, Matyaczkó Olga

Kőhalmi Boglárka

 

 

SZFI VIZSGÁK

Forgatókönyv- és drámaíró – SZFI-01-01

2018.06.05, Budapest, Színház és Film Intézet
Képzést vezető tanárok: Pozsgai Zsolt, Kolozsi László, Németh Ákos, Zsigmond Dezső

Nádasi Nóra

Hollós Judit Katalin

 

Filmmaker (mozgóképalkotó) – SZFI-01-08

2018.06.18, Budapest, Színház és Film Intézet
Képzést vezető tanárok: Erdős Péter, Pozsgai Zsolt, Kolozsi László, Bíró Judit, Sánta György

Brigovácz Bianka

Szarka György

 

Dokumentumfilm készítő – SZFI-01-07

2018. ..., Budapest, Színház és Film Intézet
Képzést vezető tanárok: Zsigmond Dezső, Erdős Péter, Pozsgai Zsolt, Kolozsi László, Bíró Judit, Sánta György

 

Új egyetemi képzések 2018 szeptembertől az SZFI-n!

Az SZFI a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karával együttműködésben 2018. szeptembertől 10 diplomát adó szakirányú továbbképzést indít az előadó-művészeti és mozgókép szakterületeken. Jelentkezni 2018 május 31-ig lehet (videó).

Látogasson el székhelyünkre a Krisztina körúton

Intézményünk 2017. július 1-től új székhelyre költözik. Szeretettel várjuk Önöket új épületünkben (1013 Budapest, Krisztina krt. 59/B.), mely érettségi utáni iskolarendszerű duális képzéseink elméleti óráinak, az előadó-művészeti képzéseink elméleti és gyakorlati óráinak, valamint a PTE MK-val közös egyetemi szakirányú továbbképzéseink egyes gyakorlati óráinak ad helyet a 2017/2018-as tanévtől.

Bővebben

Te mi leszel ha nagy leszel?

Hangmester vizsga

Iskolánk végzős Hangmesterei eredményes záróvizsgát tettek májusban a neves szakmai bizottság előtt. Gratulálunk Timár Domonkos tanár úr áldozatos munkájához és az eredményes vizsgához. Sikerekben gazdag pályát kívánunk Brutóczki Andrásnak, Kiefer Tibornak, Varga Mátyásnak és Váradi Dávidnak!

Bővebben

Magánénekes vizsga

Iskolánk végzős Magánénekesei májusban eredményes záróvizsgát tettek a neves szakmai bizottság előtt. Gratulálunk az eredményes záróvizsgához, és sikerekben gazdag pályát kívánunk Sárog Noéminek és Márfi Józsefnek!

Bővebben

Szcenikus vizsga

Iskolánk végzős Szcenikusai eredményes záróvizsgát tettek pénteken a neves szakmai bizottság előtt. Szűcs Gábor és Marnitz Márton színjeles vizsgája miatt "Fehér Holló- díjban" is részesült. Gratulálunk Ridinger János tanár úr áldozatos munkájához és az eredményes vizsgához. Sikerekben gazdag pályát kívánunk Andrási Barbarának, György Ádámnak, Jancsó Gusztávnak, Marnitz Mártonnak és Szűcs Gábornak!

Bővebben

Tanulj a Színház és Film Intézet-ben!

Érdekel a színház, film és média világa? Szívesen dolgoznál ezen a területen? Tanulj a legjobbaktól és kerülj be a szakma vérkeringésébe! Közel 100 képzés a Színház és Film Intézetben!

Operaünnep az SZFI közreműködésével

A Magyar Állami Operaház Britten 100. születésnapja alkalmából megtartott díszelőadása Csányi János igazgató úr rendezésében került színpadra november 22-én. A produkcióban számos közreműködő vett részt a Színház és Film Intézet padsorai közül. A Színész I. osztály mellett a Kellékes szak tanulóinak is elismerést hozott a bemutató, mely a pozitív fogadtatás következtében repertoáron lesz a következő évadban. Fotó: Blaskovits Eszter

Bővebben

Érdekel, milyen volt a Színész II. vizsga? Nézd meg képes beszámolónkat!

Az SZFI Színész II.-es hallgatóinak musical válogatásból és Feydeau Zsákbamacska című darabjából álló vizsgaelőadása július 26-án volt látható a Vörösmarty Színházban. (Fotó: Blaskovits Eszter)

Bővebben

Mozgókép- és animációs vizsgafilm

Szívből gratulálunk Kozma Ildikó tanárnőnek és Kirschner Balázs végzős diákunknak, aki Dinóbánat c. vizsgafilmjéért a júniusi OKJ záróvizsgán "Fehér Holló"-díjat kapott. Eredményes pályát kívánunk a továbbiakban Balázsnak!

Bővebben

Új képzések a TV2 Akadémiával közösen

Térábrázolás, rajztechnikák, animáció

TV stage manager, színházi ügyelő

Segédoperatőr

Díszlet- és jelmeztervező asszisztens

Felvételvezető

Filmtechnika

Terepen a stáb

A fordulatos történet forgatókönyvét Bereményi Géza forgatókönyv-és drámaíró csoportja készítette. Majd hosszú hónapok szakmai előkészítését követően az intézet tanárainak és diákjainak együttműködésével 9 napon át tartott a forgatás Budapesten és Sződligeten, ahol a tanulók komplex formában, élményszerűen sajátíthatták el a filmes szakma háttériparának magas szintű művelését.

Forog a forgatókönyv

A forgatáson az intézet több osztálya dolgozott közösen

Köszönet

A Színház és Film Intézet ezúton fejezi ki köszönetét a Szívdobogás c. kisjátékfilm forgatásában közreműködő képzésvezetőknek, tanároknak, színészeknek, diákoknak, és mindazoknak a szervezeteknek, akik támogatást nyújtottak a forgatás létrejöttében.

Bővebben

Partnerek

Y Media MAgyar Nemzeti Filmalap Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar filmesgyakornok.hu
Új Budapest Filmstúdió 4 Studio Magyar Producerek Szövetsége je suis belle
Multifilm Megafilm Pelyhe Kft. MFE-HSA Sinarts
Use unused Magyar Állami Operaház Hungari Mozisokszöv Sparks Kecskemétfilm Korda Studios Tranzorg Ciróka bábszínház TV2 AKADÉMIA Madách Színház Budapesti Operettszínház Művészetek Palotája Szegedi Szabadtéri Játékok Szegedi Nemzeti Színház Magyar Színháztechnikai Szövetség Karinthy Színház Vígszínház

Web: City Media Group Kft.